1avtoportal.ru


Диагностика зрения, заказать очки минск
20 2043

    Аритмии сердца у детей презентация

    Раздел: Косточка на ноге Дата публикации: 25.07.2015, 08:07

    У штаті спеціалізованого магазину будматеріалів ТОВ «Мастерок» числиться бухгалтер, в обов'язки якого входить ведення складського обліку. У зв'язку з цим йому досить часто доводиться бути присутнім на складі підприємства і приймати участь в перерахунку товарних залишків. Чи можна видати бухгалтеру необхідну для цього спецодяг? Чи збільшить вартість такого спецодягу сукупний оподатковуваний дохід бухгалтера?

    Незважаючи на те що вимога про забезпечення працівників бухгалтерії спецодягом не міститься в жодному нормативному документі, обгрунтувати необхідність її видачі у розглянутій ситуації все-таки можна.

    В даному випадку бухгалтер поєднує свою облікову роботу з роботою товарознавця, в обов'язки якого, крім усього іншого, входить і ведення оперативного обліку надходження та реалізації товарно-матеріальних цінностей. А якщо ми звернемося до п. 4.13 Положення № 53, то побачимо, що працівникам, які суміщають професії або працюють за сумісництвом, крім засобів індивідуального захисту, що видаються їм за основною професією, залежно від виконуваних робіт повинні бути додатково видані засоби індивідуального захисту, передбачені нормативно-правовими актами для совмещаемой професії. Тобто в даній ситуації бухгалтера необхідно забезпечити спецодягом, передбаченої нормами чинного законодавства для товарознавця. Згідно з Типовими галузевими нормами безплатної видачі робітникам і службовцям спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, затвердженим постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Президії Всесоюзної центральної Ради професійних спілок від 20.02.80 р. № 43/п-2, товарознавці забезпечуються фартухом бавовняним, нарукавниками бавовняними і рукавицями комбінованими.

    Для забезпечення бухгалтера необхідної спецодягом достатньо буде скласти наказ такого змісту: «Відповідно до п. 8 Закону України« Про охорону праці »та п. 4.13 Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту наказую видати бухгалтеру, совмещающему функціональні обов'язки з ведення складського обліку з обов'язками товарознавця, спецодяг, передбачену нормами чинного законодавства для товарознавця ».

    Говорячи про порядок відображення спецодягу для бухгалтера в податковому обліку, необхідно зазначити, що витрати на її придбання не включаються до складу його місячного оподатковуваного доходу. Справа в тому, що спецодяг видається відповідно до Закону про охорону праці та галузевими нормами видачі спецодягу, а отже, дія звільняє п.п. 4.3.14 Закону № 889 поширюється і на вартість цього одягу. Аналогічної думки дотримується ДПАУ в листі від 23.08.2005 р. № 16782/7/17-3217.

    Без сумніву, вартість спецодягу включається до складу валових витрат підприємства на підставі п.п. 5.4.1 Закону про податок на прибуток.

    Источник: http://www.audyt.lviv.ua/uk/statti/20-statti-dlja-...

О сайте

1avtoportal.ru